Grupy >> Zwycięscy >> Forum >> Zwycięstwo Krzysia Grzebiliszewskiego w konkursie o Zloty Syfon w Brzegu! Bedzie tomik!
Autor Wypowiedź
09 sierpnia 2013, 23:46:30
Duża sprawa, Gratulacje :)

09 sierpnia 2013, 23:47:46
Cudnie ! Graty dla Zwycięzcy!

10 sierpnia 2013, 00:09:39
Mann o Goethem: "Pięknoduchów i entuzjastów poezji oblewał zawsze zimną wodą. Pewnego dnia rzucił ku przerażeniu rozmówców zdanie, że poemat jest właściwie niczym. <Każdy wiersz to jakby pocałunek dany światu. Ale z samych pocałunków nie rodzą się dzieci>. Po czym przerwał i nie chciał dalej prowadzić rozmowy".

10 sierpnia 2013, 01:08:51
To zupełnie jak Gombrowicz o idelistach in genere

Ale zanim się Gothego skrytykuje, trzeba coś o nim wiedzieć więcej niż z ..Sorbony? Podstawówki Lycee Arystotelesa?
CO TY NIN pytam bez złośliwości wiesz o Goethem,poza tym, że był wygodny i był tajnym radcą :) i wystąpił u Hessego jako mistrz ..duchowy..i napisał traktat o kolorach?

10 sierpnia 2013, 07:25:59
I poza tym, że powiedział: jeśli coś planujesz po prostu zacznij to robić. Decyzja i jej konsekwentne wykonanie ma w sobie moc i magię, wszystko co CI potrzebne do zdobycia..Tabula Smaragdina

ALe rozumiem, że jeśli idolem (nie wierzę serio przecież) jest Róża Luksemburg, a może i nadieżda Krupska (poniżej pasa czyli w srom dziewcięcy u Ciebie u niej raczej maciorowaty, cios) to może się przewrócić wszystko.
Totalnie. I fajnie tak na głowie stać?
Joga też ma swoje granice

10 sierpnia 2013, 07:28:25
Jestem otry tylko wobec Prawdziwych Talentów; co marną pociechą może być, ale Nin się nie obraża. A jak się obraża, to tym gorzej dla Niej.
Argumentów słucham przeciw Goethemu - tylko konretnych..najlepiej z podaniem źródłą z 1 ręki (cytata)

10 sierpnia 2013, 07:29:42
PS. Wsród moich przodków są PPS-owcy (którzy nie zapisali się do PZPR przy zjednoczeniu i stracili baardzo dużo), powstańcy styczniowi, krakowscy, listopadowi, i Ludwik Waryński, którego się wstydzić nie mogę i nie wstydzę, bo zapłacił więzieniem i śmiercią za idee swoje jakoś tam wprowadzane w życie. Podobnie ojciec mojej mamy, sędzia sądu w S Młp. za Wolnośc i Niezawisłośc, kierowanie okręgiem dębickim bodajże (pamięć cholera, wstyd) poszedł na 6 lat do Wronek i Rawicza, siedział w podtapianej celi.

A wiesz po co o tym piszę?
Nienawidzę martyrologii, ale mam zobowiązania wobec tych, bez których by mnie nie było i nie pozwolę na szerzenie zbrodni intelektualnych w imię pustych idei, które intelektualiści, pokroju też Róży, z tego co wiem, rozciągali na uświęcenie mordu indywidualnych istnień, co jest niemożliwe do zaakceptowania wg historii chasydzkiej, która jest podana w moim wpisie wyżej o Żydzie, Dziadku i Mędrcu Abbaye

Ale Goethego możesz obronić

10 sierpnia 2013, 07:33:59
A Mann o Nietzschem: Fr. N. pozazdrośił Chrystusowi, Dostojewski się przed nim ukorzył (T. Mann, Autobiografia), cyt z pamięci sprzed 15 lat..popraw jeśli bładzę meryt. cy formalnie.
Tutaj Mann miał racje.
Nie jestem specjalistą od Goethego, ale Goethe napisał Fausta ..wiesz.. i nie tylko

A Faust jest uważany za ..najlepsze dzieło wszechczasów..co nie znaczy że się tym sugeruję, ale wyjmij sobie 3 czy 4 cytaty z Fausta i pomyśl nad nimi..to może pomoże..G. był mistykiem, jednak. choć zakamuflowanym.
a jeśli, zapłacił cenę, taką jaką i ja płaciłem i płacę za moje fanaberie, choć nie jestem BroŃ(Nie Broń) BOże Św. w Trójcy Jedyny mistykiem ani agnostykiem, ale eklektycznym gnostykiem, co jest w teorii nieważne. w teorii można być nawet satanistą i jest ok :)

10 sierpnia 2013, 07:52:44
Simple drag nach Blitzkrieg question frage: co czytaliście (nie tylko Nin) Goethego :)?

10 sierpnia 2013, 07:54:05
Gratulacje dla nieznanego mi pisarza za nieznane utwory, zapoznam się w chwili tzw św spokoju :)! WInuszuje nagrody, uczciwie zdobytej na renomowanym konkursie literackim (tak domniemuję z estymy i wrodzonego savoir - vivru)

10 sierpnia 2013, 07:55:20
ARMIA "LUBLIN" BRONI ŚRODKOWEJ WISŁY - to Laureta

Wyjątkowo odważny Twórca..skoro to zuniwersalizował..
chyba że to surreal..nie mogę przeczytać teraz całosci więc zmykam

(a Różycki bodaj=że - pamiętacie, że nie mam pojęcie o poezji i jej nowoczesnych czy młodszych reprezentantach muzy kochankach etc.etc. - "wiatr rozstawiał czujki jak tatarzy na brodach" ? ale brodach czy faworytach.

10 sierpnia 2013, 07:57:52
tonący brzytwy Ockhama się chwyta i tnie byty czyli paluchy swoje odrosłe niby po co taka różnorodność jak ameby nibynóżki w przyrodzie..

Ja nie mówię, że Goethe jest jakimś autorytetem.
Mann mógł bo skrytykować, ale Ninette cytując Manna popełniła albo prowokację albo grzech pychy..Zrozumiałem to 5 lat temu, gdy bez pardonu pojechałem po Tołstoju, pokazać? Nagi jestem

10 sierpnia 2013, 08:02:48
Dziękuję, brak mi słów :D

10 sierpnia 2013, 09:48:15
Hej, Krzyśku...czy właściwie Macieju...wielkie gratki.
Zawsze cieszą mnie zwycięstwa osób, których pisanie jest mi bliskie :)

10 sierpnia 2013, 10:25:47
Gratulacje Krzychu!

10 sierpnia 2013, 11:08:51
Gratuluję Maćku!:)

10 sierpnia 2013, 12:57:38
Wielkie graty! To bardzo dobra wiadomość!

10 sierpnia 2013, 13:08:00
Ninette, ja Cię zaatakowałem z pozycji Mann-owskiej, jako prawdzimy men :P

10 sierpnia 2013, 14:28:34
wy

10 sierpnia 2013, 14:28:46
Przepraszam za zaGoetheowanie wątku ale że Nin się obrazi nie przeszło mi przez głowę. Może jednak nie można używać określeń anatomicznych w krytyce i literaturze

10 sierpnia 2013, 14:38:01
Trzeba mieć trochę wyczucia, Marat, ten wątek to wątek poświęcony Maćkowi:)

10 sierpnia 2013, 14:39:48
Raz jeszcze piękne dzięki :)))

10 sierpnia 2013, 14:46:51
Ninette nie posługuj się oszczerstwem żeby mnie szkalować na kanałach prywatnych, że niby napisałem jakieś obrażliwe rzeczy CI prywatnie.
Zachowajmy godność ok? Masz godność?

10 sierpnia 2013, 17:43:38
filip: nie mam czucia, mam twardą skóre..nie wiesz ze inaczej nie zaistniejesz w showbiznesie?

ale masz racje, przeprosiłem laureata...
ale to o Mannie i Goethem to było lużne, prawda?

10 sierpnia 2013, 17:44:48
Wszystko ok, ale czy musisz lansować swój show(biznes) w wątku, który do tego celu nie został założony? Zachowujesz się jak troll, a wiem, że troll nie jesteś.

10 sierpnia 2013, 17:53:17
Krzysztofie, gratulacje!

10 sierpnia 2013, 18:55:20
ile kosztuje taki tomik ?

10 sierpnia 2013, 19:26:34
filip Ty jesteś ślepY czy złosliwy? ja sie nie lansuje ja sie kompromituje

10 sierpnia 2013, 23:02:33
Nie zachowuje się jak troll bo nikogo bez uzasadnienia nie skrytykowałem KOchany

10 sierpnia 2013, 23:03:20
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się