Autor Wypowiedź
Komu kibicowaliście w trakcie tej potyczki? https://www.youtube.com/watch?v=bsIykHP_D_U

29 lipca 2016, 20:49:40
Co to za dziwny podział na ruskich i muslimów? To znaczy jak, zebrali się reprezentanci muslimów z całej Europy? Dla mnie to nie takie podłoże ma ta ustawka raczej. Jakaś naciągana sprawa z dupy dla onanistów ze znacznymi brakami w mózgu.
Muslimy (o ile rzeczywiście reprezentowali tylko religię) wyglądali na tym filmie bardziej cywilizowanie i nie byli przygotowani na skakanie po głowach. Ruskie jak zwierzęta.
Jak oglądam takie filmiki to marzę o tym by zostać dyktatorem, władcą absolutnym. Ja to dopiero robiłbym czystki. Hitler i Stalin to byliby przy mnie zaledwie urwisy.

05 sierpnia 2016, 14:36:43
Co to za dziwny podział na ruskich i muslimów? To znaczy jak, zebrali się reprezentanci muslimów z całej Europy? Dla mnie to nie takie podłoże ma ta ustawka raczej. Jakaś naciągana sprawa z dupy dla onanistów ze znacznymi brakami w mózgu.
Muslimy (o ile rzeczywiście reprezentowali tylko religię) wyglądali na tym filmie bardziej cywilizowanie i nie byli przygotowani na skakanie po głowach. Ruskie jak zwierzęta.
Jak oglądam takie filmiki to marzę o tym by zostać dyktatorem, władcą absolutnym. Ja to dopiero robiłbym czystki. Hitler i Stalin to byliby przy mnie zaledwie urwisy.

05 sierpnia 2016, 14:36:43
A jak to się ma do wolności ludzkich wyborów, Ludwigu? Przecież tych kretynów (zdrowi na umyśle z pewnością nie są) nikt przecież nie zmusza do prania się po mordach. Godzą się na to! Swoją drogą w prawie rozgranicza się udział w bójce, pobicie (ścigane z urzędu i zagrożone wysokimi karami) od naruszenia nietykalności cielesnej (ścigane z oskarżenia prywatnego).W Polsce dzieją się też takie rzeczy i to nagminnie - choćby pomiędzy kibicami poszczególnych zwaśnionych klubów. To wyraz dziczenia społeczeństw, czy tylko objaw cech od zawsze tkwiących głęboko w naturze ludzkiej? Kobitki też już się piorą, kopią na ringach i w klatkach.
Postęp cywilizacji, czy cofanie się do zezwierzęcenia?

05 sierpnia 2016, 19:09:19
Nie wiem Witold. Po latach walki z władzą doszedłem do takiego momentu, że widzę się jako dyktatora. Mam gdzieś czy to zezwierzęcenie na filmie czy pokaz wyższości niższego nad wyższym i inne pierdoły. Po prostu robiłbym czystki i układał świat wg. własnych wizji.

05 sierpnia 2016, 19:48:46
Ludwigu, ale to najczystsza postać do totalitaryzmu, tego tak zdewaluowanego komunizmu w realnej, najczystszej postaci(Partia to Lenin, Lenin to partia). Napisałem o tym w tekście "Czerwoni", że w każdym z nasz jest taki pierwiastek, ale mało kto to zrozumiał. No mniejsza z tym. Tu, na tym portalu też czytam jak niektórzy marzą - to mój portal!Ja twierdze, że to dobro wspólne, którego trzeba bronić wspólnymi siłami.
Churchill chyba, o ile dobrze pamiętam, powiedział: "Demokracja to nie najlepszy z systemów, ale nie wymyślono jak dotąd lepszego". No jakoś tak to brzmiało mniej więcej. A teraz pomyśl, że ktoś inny miałby takie same ciągoty co ty. Nie miałbyś żadnych skrupułów, by go wyeliminować jako konkurenta, więc nie możesz mieć tez pretensji, że on zrobiłby to samo. Chociaż mnie atakują od lat w sposób podły i niejednokrotnie podstępnie, nie przebierając w środkach, nie zdecydowałbym się jednak na eksterminację fizyczną przeciwników, ponieważ to są także i tylko ludzie. Jedynym powodem, jaki uzasadnia - moim zdaniem - tak drastyczny środek, jest to, że ktoś stwarza realne zagrożenie dla gatunku ludzkiego i to w warunkach tzw. obrony koniecznej (unicestwienie, by nie doszło do zbrodni przeciwko ludzkości). Problem tkwi jednak w tym, jak to ustalić ponad wszelką wątpliwość przed czasem realizacji groźby.

05 sierpnia 2016, 20:41:08
bez do przed totalitaryzmu

05 sierpnia 2016, 20:43:13
Byłbym totalitarystą. Są dwie drogi do wolności. Jeśli chcesz się uwolnić od ludzi, wyjściem jest bezludna wyspa. Jednak jeśli chcesz być wolny wśród ludzi musisz mieć władzę absolutną nad nimi.
Nie każdy może być totalitarnym władcą. Do tego trzeba mieć predyspozycje, być wizjonerem, wizjonerem żywym, namacalnym, z którym można się nie tylko utożsamić, bo utożsamić się najłatwiej w słabości, ale przede wszystkim wtopić się w niego, w jego idę, którą prezentuje swoim przykładem, jest on jak rwąca rzeka, tak ogromna, że nie dostrzeżesz jej brzegów, pozostaje ci tylko płynąć wraz z nią i w niej, inaczej utoniesz, utoniesz przez swoją słabość. Jeden naród, jedna idea, jeden wódz! Ja, mówiąc skromnie :-)

05 sierpnia 2016, 23:06:09
Tak, tak Ludwigu. Tak, tak. No teraz to już przynajmniej wszyscy będą wiedzieli, gdzie się skrywa wódz nad wodze. Ale będziesz musiał jeszcze po drodze kilku kontrkandydatów, mówiąc delikatnie, przytopić(nawiązanie do rwącej rzeki), żeby nie pokazywali, że potrafią pływać pod prąd lub na boki. A tak na marginesie, to bieg każdej rzeki kiedyś się kończy i co wtedy, co wtedy?
Pustka oceanu, parowanie, chmury, cyrkulacja powietrza, opady i proces zaczyna się niejako od nowa. A może najrozsądniej po prostu - olać wodzów? Stworzyć swój własny, stały ląd.W nurcie rzeki nie zauważą tego nawet, że to się stało.:-)

06 sierpnia 2016, 13:24:55
Jeśli mamy, jak zachęca Franciszek, otworzyć serca dla islamistów, to ten filmik bardzo dobrze przykłada do tego rękę. Widać, że to ludzie honorowi, potrafiący przyjąć wyzwanie, walczyć bez sprzętu. Spoko goście. A nie płaczki, złodzieje, gwałciciele, będący w nieustannej depresji, mający wiecznie płaczące dzieci, mężowie dziesięcioletnich żon itd. Potrzebny jest dobry obraz islamisty. Islamisty - człowieka.

08 sierpnia 2016, 14:02:07
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się